
You get 2 of your daily meals from your ShapeWorks program. A healthy meal in the form of a Herbalife shake is less than 3 dollars. Compare that with what you normally spend for launch or eating out and you will realize that not only are you losing weight and feeling great, but you are also saving money on your food bill.
One customer told me he used to spend 3 dollars a day on chocolate bars and other junk food that kept him from losing weight. Now he just don't have the cravings anymore. "I am saving $90 a week on junk food and $160 eating lunch out at work. My "spare tire" around my waist is gone, and I am looking better than I did in high school! Thanks Herbalife"
No comments:
Post a Comment